Šią savaitę 35 Seimo narių grupė kreipėsi į Lietuvos Konstitucinį Teismą, su prašymu išaiškinti, ar kartu su 2020 m. biudžetu priimti Vyriausybės ir atskirų Seimo narių teikti mokestiniai įstatymai yra teisėti.

Kreipimesi pažymima, kad pasinaudojant biudžeto priėmimo procedūra galimai neteisėtai buvo sutrumpintas mokestinių įstatymų įsigaliojimo terminas – vietoj 6 mėn. gyventojams ir verslui pasiruošti naujų mokesčių įvedimui buvo paliktos vos kelios šventinės dienos.

35 parlamentarai prašo ištirti Seimo praėjusių metų pabaigoje priimtas ir vos po dviejų savaičių (sausio 1 d.) įsigaliojusias Pelno, Akcizų, Nekilnojamojo turto, Gyventojų pajamų mokesčių įstatymų pataisas, taip pat kai kurių mokesčių administravimo bei teisėkūros pagrindų įstatymų nuostatų atitikimų šalies Konstitucijai.

Kreipimosi autoriai pabrėžia tai, kad būtina pristabdyti neapgalvotų įstatymų spaustuvę.

„Prieš pat Kalėdas priimti įstatymai gyventojams ir verslui pasiruošti naujų mokesčių įvedimui paliko vos kelias dienas. Normalus visuomenės ir įstatymų leidėjų dialogas neįvyko. Su taip sparčiai besikeičiančiais įstatymais tapo itin sunku – praktiškai neįmanoma planuoti gyvenimą ir veiklą. Todėl Konstitucinio teismo prašome išaiškinti, ar ne krizės laikotarpiu galima taip staigiai keisti esmines verslo aplinkos ir mokesčių sistemos sąlygas“, – teigia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, kreipimosi į KT iniciatorius Simonas Gentvilas.

Lietuvos pramoninkų konfederacija (LPK) pritaria Seimo narių grupės pozicijai. Tokia sparta išties neatspindi kokybės, užkerta kelią tinkamam pasiruošimui, o skubos tvarka priimami mokesčių pakeitimai pažeidžia verslo ir dirbančių žmonių lūkesčius dėl mokesčių sistemos stabilumo ir prognozuojamumo.