Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
BIM regioninės plėtros konferencija: „Infostatyba“, „Rail Baltica“ ir elektroninis statybos darbų žurnalas
2015-10-02

Spalio 1 d. įvyko VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos organizuota konferencija „BIM Regional Developments 2015. Vilnius“. Kartu su pavasarį parodos „RESTA“ metu vykstančia konferencija „Skaitmeninė statyba“, tai didžiausi renginiai Lietuvoje, skirti statinio informacinio modeliavimo (BIM) temai.

Regioninį bendradarbiavimą skaitmenizuojant statybas skatinančios konferencijos dalyviai išgirdo apie galimybės taikyti BIM bendrame 5-ių valstybių „Rail Baltica“ projekte, turėjo galimybę įvertinti sistemos „Infostatyba“ pokyčius, susipažino su nauju įrankiu – elektroniniu statybos darbų žurnalu ir užsienio valstybių statybų skaitmenizavimo praktika.

Be pranešėjų iš Lietuvos, konferencijos „BIM Regional Developments 2015. Vilnius“ metu patirtimi dalinosi svečiai iš Estijos, Danijos, Suomijos, Nyderlandų, Baltarusijos ir Jungtinės Karalystės. Tarp konferencijos dalyvių buvo ir organizacijos „buildingSMART Nordic“ atstovai, kurie renginio išvakarėse pirmą kartą surengė savo posėdį Vilniuje. Šiame Šiaurės Europos šalių susivienijime, plėtojančiame BIM tarptautiniu lygiu, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ nuo šių metų gegužės mėnesio turi stebėtojos statusą.

Konferenciją atidaręs Vilniaus miesto vyriausias architektas Artūras Blotnys išskyrė vieną svarbiausių skaitmeninių sprendimų Vilniaus miesto savivaldybėje – kuriamą miesto 3D modelį, tačiau pripažino pasigendantis modelį papildyti turinčios integralios informacinės sistemos. Tuo tarpu Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Alfonsas Daniūnas pasidžiaugė pažanga plėtojant skaitmeninę statybą Lietuvoje ir pirmąja Lietuvoje pastatų skaitmeninio modeliavimo magistrantūros programa, į kurią šiemet užfiksuotas didžiausias konkursas visame VGTU.

Vienas svarbiausių darbų skaitmeninės statybos vystytojams Lietuvoje – patvirtinti BIM reikalavimus. „BIM Regional Developments 2015. Vilnius“ suteikė galimybių išgirsti apie tokių reikalavimų pavyzdžius kitose šalyse. Šia tema kalbėjo pranešėjai iš Danijos, Estijos ir Baltarusijos.

Gerąjį pavyzdį, kaip struktūrizuotai valdyti miesto planavimo procesus ir informaciją, Vilniaus miestui parodė Helsinkio savivaldybės atstovas Jukka Tarkkala. Pranešėjas išskyrė svarbų aspektą – visi miesto planai ir susijusi informacija visuomenei yra atvira. Helsinkio miestas šiuo metu siekia dar labiau patobulinti naudojamas sistemas ir duomenų bazes, bei tapti dar efektyviau BIM metodais valdomu miestu.Šių metų konferencijoje pirmą kartą skaitmeninės statybos renginių Lietuvoje istorijoje dalyvavo ir svečias iš Beneliuko – olandas Rob Roef. Kalbėdamas apie skaitmeninius pasiekimus šiame regione ir pasaulyje apskritai pranešėjas paminėjo ir 3D spausdintuvus, bei jais jau spausdinamus namus, bei tokius įrankius kaip „Project Tango“, įgalinančius žmogų planšete sukurti jo aplinkos 3D modelį, ir „Microsoft HoloLens“, į žmogaus darbą ir buitį įtraukiantį hologramas.

Įspūdingą HS2 geležinkelio projektą Jungtinėje Karalystėje pristačiusi britė Sonia Zahiroddiny, pabrėžė, kad BIM pagalba yra siekiama ne tik pastatyti ir efektyviai valdyti geležinkelių tinklą, bet ir sujungti miestus ir miestelius taip, kad jie galėtų kartu vystytis, o gyventojams būtų suteiktos dar geresnės paslaugos, padedančios jų darbe ir gyvenime.

Konferencija baigėsi praktiniais lietuvišku pasiekimų pristatymais. Auditorija stebėjo, kaip vieno Vilniuje esančio daugiabučio pastato duomenys yra valdomi vieningoje BIM duomenų platformoje, o bene didžiausio susidomėjimo sulaukė pristatytas elektroninis statybos darbų žurnalas StatybosZurnalas.lt. Siekiama, kad elektroninio statybos žurnalas būtų įteisintas Lietuvoje. Jo kūrėjai ir iniciatyvos rėmėjai tiki, kad popierinių žurnalų atsisakymas padės išvengti neefektyvaus dokumentų pildymo, padės kovoti prieš nelegalų darbą statybose, statybos procesui suteiks žymiai daugiau skaidrumo.

Švietėjišką misiją VšĮ „Skaitmeninė statyba“ tęs ir toliau. Pavasarį bus organizuojama tradicinė konferencija „Skaitmeninė statyba“, kuri taps pagrindiniu 2016 metų parodos „Resta“ renginiu. Didžiausios Baltijos šalyse statybų tematikos parodos rengėjai paskelbė, kad pagrindinis dėmesys kitų metų parodoje bus skirtas būtent pažangiausioms technologijos, o jos pagrindinė tema bus skaitmeninė statyba.

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901