Trečiadienį, vasario 12 d., įvyko Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Alytaus regiono narių susitikimas, kuriame buvo aptarta esama situacija statybos sektoriuje.

Alytaus regiono statybos įmonių atstovai pažymėjo, kad šiuo metu užsakymų netrūksta, išskyrus kelininkus, kurie dėl užsakymų stokos yra labai sunkioje finansinėje padėtyje.

Susitikimo dalyviai išreiškė susirūpinimą dėl viešuosiuose pirkimuose taikomo mažiausios kainos kriterijaus, kai konkursai skelbiami jau kelerius metus nebeegzistuojančiomis kainomis. Tai juos verčia ieškoti užsakymų užsienio šalyse, nes Lietuvoje tampa vis sunkiau išlaikyti verslą.

Statybos verslo atstovai akcentavo ir techninių projektų kokybės svarbą, pažymėdami, kad kai projektiniai sprendiniai yra netikslūs, tuomet užsakovai verčia rangovus prisiimti atsakomybę už tokių sprendinių realizavimą.

Įmonės pripažino, kad taip pat susiduria su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu, o profesinės mokyklos - su norinčių mokytis šio specialybės moksleivių stoka.

LSA Alytaus regiono bendruomenė susitikime aptarė Statybininko kortelės (STATREG) išdavimo įmonių darbuotojams klausimus ir išreiškė pageidavimą, kad būtų organizuojamas parodomasis darbuotojų kompetencijų vertinimas.

Pasak LSA prezidento Daliaus Gedvilo, šiandien valdžios institucijos yra itin atitolusios nuo aktualijų, kuriomis gyvena šalies verslas. Jo teigimu, esami ir kuriami teisės aktai neskatina ekonominio augimo ir pažangos Lietuvoje.