Šiandien, lapkričio 27 d., įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos (USPP) organizuojamas penktasis Lietuvos-Ukrainos ekonomikos forumas.

Renginio metu Lietuvos ir Ukrainos verslo atstovai dalinosi patirtimi, siekiant plėtoti bendradarbiavimą transporto, logistikos ir krovos, atsinaujinančios energijos šaltinių, statybos, informacinių technologijų ir Pramonė 4.0 srityse.

Prezidentas Gitanas Nausėda atidarymo kalboje pabrėžė ypatingą Lietuvos ir Ukrainos ryšį bei istorinę draugystę, pasidžiaugė nuosekliai augančiomis prekybos apimtimis ir investicijomis.

Ukrainos statybos verslo atstovams Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Kompetencijų vertinimo skyriaus vadovas Robertas Encius pristatė darbo laiko apskaitos ir kompetencijų vertinimo sistemą STATREG, UAB „INHUS“ vadovas Audrius Tulaba papasakojo apie BIM metodologijos taikymą statybos procesuose, UAB „Cotenders“ vadovas Virginijus Kanaporis pristatė vis plačiau įmonių naudojamą Elektroninį statybos darbų žurnalą, o Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo darbo grupės vadovas Dainius Čergelis apžvelgė ministerijos veiklos sritis, siekiant gerinti šalies statybos sektorių.

Pažymėtina, kad Ukrainos statybos verslą vienijanti organizacija jau yra pateikusi prašymą stoti į Europos statybos pramonės federaciją (FIEC), siekdama integruotis į ES rinką.

Daugiau apie forumą skaitykite ČIA.