Birželio 7 d. vykusiame Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) statybinių medžiagų gamintojų komiteto posėdyje aptarti reikalingi pokyčiai statybinių medžiagų sertifikavime ir statybinių medžiagų kokybės klausimai.

Konkurencija verčia rangovus naudoti žemesnės kokybės medžiagas. Siekiant įgyvendinti projektus, yra labai svarbu rangos pirkimo procese tiksliai aprašyti statybinių medžiagų savybes ir stiprinti kontrolės institucijų vaidmenį bei rinkos savireguliaciją. Šiuo metu išlieka tos pačios problemos: statybos projektai labai blogos kokybės, nepakankamas Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos veiklos finansavimas, personalo kiekio ir kvalifikacijos trūkumas, brangūs laboratoriniai tyrimai.

Teigiamą poveikį turėjo LSA, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos bei Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos iniciatyva dėl statybos produktų tikrinimo statybvietėse (ypač fasadinių plokčių atitikčiai priešgairiniams reikalavimams).

Posėdyje komiteto nariai atkreipė dėmesį, kad statybos įmonės ne visada konkuruoja etiškai ir siekia pelno naudodamos nekokybiškas ir net nesertifikuotas medžiagas. Nariai vienbalsiai nutarė siūlyti LSA kreiptis į kompetetingas valstybės institucijas, atkreipiant dėmesį į statybos produktų kokybės kontrolės problematiką. Taip pat buvo nuspręsta aptarti su draudikais galimybę kontroliuoti statybos kokybę, kai taikomas statybos darbų dradimas arba statinio draudimas.