Lietuvos statybininkų asociacija vysto STATREG iniciatyvą – statybos sektoriaus darbuotojų savanoriško kompetencijų ir kvalifikacijų vertinimo sistemą, informacinį portalą, kompetencijų registrą ir darbo poreikio analizės įrankį, naudingą visiems statybos sektoriuje. Iniciatyvos vystymas įsibėgėja – pirmosios įmonės jau dalyvauja darbininkų kompetencijų vertinimo procedūrose, o LSA, atsižvelgdama į dalyvių įžvalgas, planuoja tolesnę iniciatyvos plėtrą.

Šiltasis metų laikas darbingas ne tik statybvietėse – LSA Kompetencijų vertinimo skyrius jau surengė kompetencijų vertintojų, įmonių personalo vadovų mokymus, organizavo pirmuosius darbininkų kompetencijų vertinimus įmonėse. STATREG jau turi 13 ekspertų – kompetencijų vertintojų, o iniciatyvos įgyvendinime jau aktyviai dalyvauja tokios įmonės kaip „Eikos statyba“, „Raseinių statyba“, „Hidrostatyba“. „Alvora“, „Naresta“ ir kitos.

Įmonių darbininkams, kurių kompetencijos buvo įvertintos pagal STATREG tvarką, buvo išduotos statybininko kortelės, leidžiančios greitai ir patogiai pasiekti informaciją apie darbuotoją ir jo gebėjimus. Šis įrankis statybininkams leidžia įrodyti savo profesinių kompetencijų lygį, motyvuoja jį kelti ar net gali lemti didesnį atlygį už jo atliekamus darbus.

Darbdaviai, pasinaudodami STATREG sistema, gali efektyviai tvarkyti savo darbuotojų kvalifikacijų ir kompetencijų duomenis.

Liepos 10 d. LSA surengė diskusiją su STATREG veiklose jau dalyvaujančiais ir prie iniciatyvos netrukus ketinančiais prisijungti specialistais ir įmonių atstovais. Susitikime buvo aptarti pirmieji kompetencijų vertinimo rezultatai ir išklausyti pasiūlymai proceso tobulinimui.

Lietuvos statybininkų asociacija su STATREG puoselėja dideles viltis dėl STATREG iniciatyvos ateities. Siekiama, kad nuo 2020 m. statybininko kortelė statybvietėse Lietuvoje taptų privaloma. Pastaruoju metu Lietuvoje daugėjant darbininkų iš užsienio, LSA sieks, kad ir užsienio statybininkai, siekdami dirbti mūsų šalyje, būtų įvertinami ir savo kompetencijas galėtų įrodyti turėdami STATREG statybininko kortelę. Plėtojant iniciatyvą ketinama neapsiriboti statybos darbininkais ir į sistemą įtraukti įmonių inžinerinį personalą.

Panašios sistemos galioja veikia tokiose šalyse kaip Norvegija ir Švedija, kur dirbantys statybininkai iš Lietuvos taip pat turi atlikti nustatytas procedūras ir įrodyti atitikimą reikalavimams.

Portalas - https://statreg.lt/.

 

statreg0710 Copy 1

 

 

 

 

 

 

 

 DSC0027.NEF statybininko kortele 300