Lietuvos statybininkų asociacijos atstovai kasmet aplanko didžiausius šalies regionus ir susitinka su LSA nariais. Vasario 1 d. UAB „Kortas“ patalpose vyko Alytaus regiono LSA narių susitikimas.

Susitikime dalyvavo įmonių UAB „Kortas“, UAB „Grinduva“, UAB „Alkesta“, UAB „Alvista“, UAB „Dzūkijos statyba“, UAB „VA STATYBA“ ir Alytaus profesinio rengimo centro atstovai.

Alytus


Susitikimo metu buvo aptartos Dzūkijos regiono narių aktualijos, LSA atstovai pristatė planuojamus teisės aktų pokyčius, pakvietė įmonių atstovus diskusijai dėl statybos sektoriaus darbo išteklių registro, darbuotojų mokymų ir kitų aktualių temų.

Dalyviai aptarė situaciją statybos rinkoje - dauguma įmonių praėjusiais metais turėtų užsakymų kiekį įvertino kaip vidutinišką, atliekantys renovacijos darbus daugiau užsakymų gavo tik antroje metų pusėje. 2018 metai prognozuojami geresni, jau dabar įmonės turi užsakymų keliems mėnesiams.

Įmonių atstovai pažymėjo, kad išliekanti problema yra techninių projektų kokybė, kai projektiniai sprendiniai yra netikslūs, moraliai pasenę arba techniškai sunkiai įgyvendinami, o užsakovai verčia rangovus prisiimti atsakomybę už tokių sprendinių realizavimą. Viešuosiuose pirkimuose problema išlieka mažiausios kainos kriterijaus taikymas, dėl ko įmonės priverstos iki minimumo sumažinti savo pelningumą. Pirkimų sąlygos neskatina įmonių investuoti į pažangias technologijas ir įrangą, didinti garantijas ir pan.

Numatoma, kad kiti artimiausi susitikimai su LSA nariais aptarti statybos verslui aktualiausius klausimus vyks Kaune ir Klaipėdoje.

 

Alytus2