Lapkričio 30 d., Vilniuje, įvyko konferencija STATYBA IR VIEŠIEJI PIRKIMAI: TEISINIO REGULIAVIMO POKYČIAI, organizuojama Lietuvos statybininkų asociacijos kartu su Aplinkos ministerija ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

„Registrų centro“ juridinių asmenų registre šiandien įregistruota daugiau kaip 9 tūkstančiai įmonių, nurodančių pagrindinę savo veiklą - statybą. Statybų sektorius neabejotinai yra viena svarbiausių šalies ūkio sričių, o statybos darbų viešiesiems pirkimams Lietuvoje kasmet išleidžiama daugiau kaip 2,5 mlrd. Eur.

Nuo 2022 m. statybų sektoriaus bendruomenės lauks daug teisinio reguliavimo pokyčių: nuo viešųjų pirkimų iki Statybininko ID. Konferencijos metu statybų rinkos dalyviai, ekspertai, perkančiųjų organizacijų ir valdžios institucijų atstovai skaitė pranešimus ir dalinosi savo įžvalgomis bei patarimais apie kitąmet įsigaliosiančių teisės aktų praktinį taikymą.

Renginio dalyvius sveikino ir įžanginį žodį tarė LSA prezidentas Dalius Gedvilas, standartizuotą statybos darbų pirkimo sutartį pristatė VPT vadovas Darius Vedrickas ir advokatų kontoros “Ellex Valiūnas” advokatas dr. Karolis Kačerauskas, viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimų praktinio įgyvendinimo aktualijomis dalinosi VPT Metodinės pagalbos skyriaus vyresnioji patarėja Živilė Cibutavičienė, o apie viešųjų pirkimų centralizavimo pokyčius kalbėjo CPO vadovė Neringa Andrijauskienė.

Rinkos dalyvių iššūkiais viešuosiuose pirkimuose dalinosi YIT LIETUVA Technikos direktorius Sigitas Aglinskas. Apie tai, kaip siekti pažangos viešuosiuose pirkimuose ir spręsti vyraujančias problemas diskutavo D. Gedvilas, D. Vedrickas, N. Andrijauskienė ir LR Aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius.

Pasibaigus diskusijai, D. Kvedaravičius pasakojo apie privalomą skaitmeninių instrumentų taikymą statinių projektavime, statyboje ir eksploatacijoje, LR Socialinių reikalų ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas kalbėjo Statybininko ID kodą ir subsidiarią genrangovo atsakomybę už darbo užmokesčio subrangovo darbuotojams sumokėjimą, o Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vadovas Dainius Čergelis pristatė SPSC pertvarką ir statybos užbaigimo teisines naujoves.

Renginio dalyviai taip pat turėjo galimybę gyvai diskutuoti apie tai, kaip užtikrinti statybų sektoriaus tvarumą ir siekti aukščiausių standartų valstybinių statybos projektų įgyvendinime.

Konferencijoje STATYBA IR VIEŠIEJI PIRKIMAI: TEISINIO REGULIAVIMO POKYČIAI pagrindinės temos:

Standartizuota rangos darbų sutartis

Nauji kriterijai statybos darbų viešųjų pirkimų dalyviams

Privalomumas skaitmeninių priemonių taikymo projektavimo ir statybos etapuose

Pokyčiai įteisinant statinio statybos baigimą

Statybininko ID praktinio taikymo teisiniai aspektai

Solidari rangovų atsakomybė už darbuotojams mokamą darbo užmokestį

 

Pilną konferencijos STATYBA IR VIEŠIEJI PIRKIMAI: TEISINIO REGULIAVIMO POKYČIAI nuotraukų albumą rasite ČIA.