Siekiant gerinti statybų sektoriaus verslo aplinką, Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) kartu su partneriais įkūrė elektroninių statybos taisyklių ir gerosios statybų praktikos dalijimosi platformą STATAI: http://statybostaisykles.lt/

 

Pagrindinis STATAI tikslas – sudaryti minimalių statybos darbų technologijų ir kokybės reikalavimų sistemą - statybos taisykles, skirtas tiems statybos dalyviams, kurie tiesiogiai susiję su statybos projektų įgyvendinimu. Taip pat suformuotas gerosios statybų praktikos apie darbų saugą ir naujausias statybos technologijas centras, sudarytos patogias sąlygos juo naudotis.

 

Statybos taisyklės – tai nustatyti minimalūs statybos technologijų atlikimo ir statybos darbų kokybės reikalavimai. El. statybos taisyklės neturi analogo Lietuvoje ir nuo ankščiau sukurtų LSA statybos taisyklių skiriasi tuo, jog yra prieinamos skaitmenine forma.

 

STATAI sistema padeda įmonėms minimizuoti statybos taisyklių administravimo kaštus: mažinamas „popierizmas“, supaprastinamos statybos taisyklių sklaidos ir atnaujinimo procedūros, o reikalingi dokumentai rengiami ir recenzuojami atitinkamų sričių ekspertų bei specialistų. Statybų rinkos dalyviai turi galimybę informuoti apie taisytinas vietas ir teikti pasiūlymus jų atnaujinimui.

 

STATAI sistemą jau naudoja daugiau kaip 300 Lietuvos statybų sektoriaus įmonių ir per 700 fizinių asmenų (užsakovų, ekspertų, techninės priežiūros vadovų, įmonių darbuotojų, studentų ir kitų statybos dalyvių).