Gruodžio 12 d. Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) kasmet rengiamo konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. 

Įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, skyrė 49 aukso ir 8 sidabro medalius. Pasak medalius įmonių vadovams įteikusio energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, laikinai einančio ir ekonomikos bei inovacijų ministro pareigas, įmonių pasiekimai svarbūs visai Lietuvai.

„Įmonių pasiekimai rodo, kad turime didelį eksporto potencialą. Jie neša svarbią žinią – nors esame maži, esame inovatyvūs, sugebame pagaminti išskirtinės kokybės ir inovatyvumo gaminius, kurie yra pripažįstami ne tik Lietuvoje. Turime kuo didžiuotis – ne tik istorija ir turtinga valstybės praeitimi, bet ir tuo, ką kuriame dabar. Šie gaminiai ir paslaugos puikiai reprezentuoja Lietuvą”, – teigė ministras.

Šiemet aukso medaliai buvo įteikti net 8 Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) narėms statybos ir statybinių medžiagų pramonės grupėje.

Pagrindinis konkurso tikslas - didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Paraiškų vertinime dalyvavo dviejų lygių komisijos: Respublikinio mitybos centro, Standartizacijos departamento prie Ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Aplinkos vadybos ir audito instituto, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos, Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos, Kauno technologijos universiteto, Lengvosios pramonės centro, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos, Vilniaus kolegijos bei atskirų pramonės ir verslo asociacijų ekspertai.

Aukso medaliai statybos ir statybinių medžiagų pramonės grupėje:

„Eglės apartamentai“ statyba – UAB „Conresta“

Pėsčiųjų ir dviračių viadukas per T. Narbuto gatvę Vilniuje – AB „Kauno tiltai“ (Rangovas)

Pėsčiųjų ir dviračių viadukas per T. Narbuto gatvę Vilniuje – UAB „Kelprojektas“ (Projektuotojas)

Spaustuvės KOPA KEZ statyba – AB „Panevėžio statybos trestas“

Lietuvos Respublikos ambasados Italijos Respublikoje patalpų įrengimo darbai – UAB „HSC Baltic“

Verslo centras 3BURĖ Giedraičių g. Vilniuje – UAB „YIT Lietuva“

AB „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trašų  gamybos cechas – UAB „Montuotojas“

Skydinis – modulinis darželio priestatas prie lopšelio-darželio „Vandenis“, P. Žadeikos g. 14A Vilniuje – UAB „Kriautė“,

MO muziejaus pastato, Pylimo g. 17, Vilnius statyba ir įrengimas – UAB „Naresta“

„DELTABEAM“ kompozicinė sija – UAB „Peikko Lietuva“

Mineraliniai milteliai (mikroužpildas) – AB „Dolomitas“

Daugiasluoksnės surenkamojo gelžbetonio sieninės plokštės su plytų apdaila – UAB „Inhus“

Granito skaldos frakcijos 2-8 mm ir frakcijos 16-22   mm skirtos betoniniams keliams – UAB „Milsa“

 

Nuotraukų autorius - Lietuvos pramoninkų konfederacija (LPK).