2020 m. sausio 30 d. Valdovų rūmuose apdovanotos atsakingiausias šalies įmones. LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kasmet rengiami Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai sutraukė būrį verslo atstovų, o konkurse iš viso dalyvavo net 65 įmonės. Didžiąją dalį nominacijų susižėrė Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) narės Layher BalticCramo ir SDG.

„Šiame gyvenime viskas yra susiję. Rūpinimasis aplinka, bendruomenėmis ir darbuotojais prisideda prie valstybės, kurioje gera gyventi visiems, kūrimo. Tai taip pat vertinga pačioms įmonėms, nes atsakingoje įmonėje nori dirbti kvalifikuoti ir atsidavę darbuotojai, gera informacija apie įmonę sklinda iš lūpų į lūpas. Iš esmės taip kuriama įmonės reputacija ir geriausiai tai veikia, kai socialiai atsakingas elgesys yra savanoriškas ir pagrįstas vertybėmis“, - teigė pagrindinį apdovanojimą įteikęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Šiemet įmonės varžėsi keturiose nominacijose: „Metų darbovietė“, „Metų bendruomeniškiausia įmonė“, „Aplinkai draugiškiausia įmonė“ ir „Šeimai palankiausia darbovietė“. Kiekviena iš šių nominacijų buvo suskirstyta į tris kategorijas, atskirai apdovanojant alabai mažas ir mažas įmones, kuriose dirba ne daugiau kaip 29 darbuotojai, vidutines, turinčias 50-249 darbuotojų, bei dideles įmones, savo gretose skaičiuojančias daugiau nei 250 darbuotojų.

„Metų socialiai atsakinga įmonė 2019

Pagrindinį apdovanojimą „Metų socialiai atsakinga įmonė 2019“ pelnė Layher Baltic“. Įmonė įvertinta už nuoširdų ir atsakingą socialinės atsakomybės vertybių puoselėjimą įmonėje ir už jos ribų.

Layher Baltic“ direktorius Viktor Voroncov ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Lina Kukuraitis

„Metų darbovietė 2019

„Metų darbovietė 2019“ nominaciją vidutinių įmonių kategorijoje pelnė statybų technikos nuomos bendrovė „Cramo“. Įmonė įvertinta už visapusiškos darbo kultūros puoselėjimą ir darbuotojų tobulėjimo skatinimą.

„Cramo“ direktorius Darius Norkus ir Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka

„Aplinkai draugiškiausia įmonė 2019

Vidutinių įmonių kategorijoje 2019 metais aplinkai draugiškiausia įmone paskelbta konsultacijų bendrovė „SDG“. Įmonė įvertinta už atsakingą požiūrį į perkamų produktų kilmę iš švaresnio transporto skatinimą.

„SDG“ direktorius Eduardas Jasas

„Šeimai palankiausia darbovietė 2019

„Šeimai palankiausia darbovietė 2019“ nominacijoje labai mažų ir mažų įmonių kategorijoje apdovanota pastolių nuomos bendrovė „Layher Baltic“. Įmonė apdovanota už atsižvelgimą į kiekvieno darbuotojo poreikius ir šeimai palankios atmosferos kūrimą.

Vidutinių įmonių kategorijoje už nuoširdų rūpestį darbuotojų šeimyniniais įsipareigojimais ir darbuotojų kultūrinio gyvenimo skatinimą įvertinta bendrovė „SDG“.

„Metų bendruomeniškiausia įmonė 2019

„Metų bendruomeniškiausia įmonė 2019“ labai mažų ir mažų įmonių kategorijoje paskelbta „Layher Baltic“ už norą dalytis ir gerinti gyvenimą kitiems.

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai – nuo 2008 metų vykdoma valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje, kuria siekiama didinti žinomumą apie įmonių socialinės atsakomybės naudą verslui, valstybei ir kiekvienam žmogui bei skatinti šalies įmones diegti veikloje socialinės atsakomybės principus.

Nuo 2013 metų šiuos apdovanojimus organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais.