Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
LSA prezidentas dalyvavo FIEC generalinėje asamblėjoje Stokholme
2017-06-09

„Užtikrinti tinkamą pusiausvyrą tarp ES vidaus rinkos atvėrimo ir taisyklių bei priemonių, kuriomis siekiama užtikrinti vienodas sąlygas įmonėms ir darbuotojų teises, yra pagrindiniai iššūkiai siekiant ilgalaikio tvarumo statybų pramonėje“ , – paskelbė Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Jean-Louis Marchand, konferencijoje, vykusioje 2017 metų FIEC generalinės asamblėjos Stokholme metu.


LSA prezidentas D. Gedvilas ir FIEC prezidentas Jean-Louis Marchand

„Daugelis valstybių – narių vis dar susiduria su labai dideliu bedarbystės lygiu, ypač tarp jaunų žmonių, tačiau tuo pat metu kitose valstybėse įmonės negali rasti tinkamos kompetencijos darbuotojų. Europos Sąjungoje būtinas mobilumas, tačiau ne bet kokia kaina“, - pridėjo Jean-Louis Marchand.

Statybos sektoriuje susiduriama su sukčiavimo ir piktnaudžiavimo atvejais, kurių viena iš priežasčių yra sunkumai kontroliuojant darbo užsienyje situacijas, atsirandančias dėl neefektyviai vykstančio apsikeitimo duomenimis tarp valstybių – narių ir spragų teisinėje bazėje.

Rangovų, darbuotojų, valdžios ir inspektavimo institucijų bei kitų suinteresuotų grupių atstovai iš visos ES pristatė ir pasidalino savo įžvalgomis apie priemones, galinčias tiek ES, tiek nacionaliniu lygiu užtikrinti sąžiningas konkuravimo sąlygas.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas „socialinėms ID kortelėms“, kurios jau yra pradedamos naudoti Belgijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Liuksemburge, Švedijoje ir kitose ES valstybėse. Tikimasi, kad šios kortelės padės užtikrinti skaidrumą ir kontrolę statybvietėje. FIEC siekia, kad pasirinktos priemonės ir mastai būtų parinkti adekvačiai, atsižvelgiant į statybos sektoriaus specifiką.FIEC suvažiavimo Stokholme metu taip pat buvo pristatyta metinė FIEC statistikos apžvalga. 2016 metais užfiksuotas 2,2% ES statybos sektoriaus apimčių augimas. Toks pats augimas prognozuojamas ir 2017 metais.

„Pasiekus dugną 2013 metais, statybos apimtys po truputį atsitiesia. 2016 metais apimtys augo beveik visuose segmentuose, išskyrus priklausomą nuo viešųjų investicijų. 2017 metais pagaliau fiksuosime bendrą veiklos apimčių augimą“, - teigė FIEC prezidentas, pridūręs, kad nepaisant teigiamų rodiklių, Europos statybos sektoriui dar reikia laiko, norint pasiekti ikikrizinį lygį.

Nepaisant įvairių sunkumų, Europos statybos sektorius išlieka vienu pagrindiniu žemyno vystymosi variklių. Sektorius sukuria 8,6% ES BVP ir apima 3,3 mln. įmonių, kurių dauguma yra mažos arba vidutinės įmonės.

„Bendras ES valstybių ekonomikų stiprėjimas skatina vartojimą ir investicijas. Kita vertus, jaučiamas didelis neužtikrintumas dėl nepastovios politinės aplinkos ES ir pasaulyje“, - kalbėjo J. L. Marchand. FIEC vadovas pažymėjo, kad augimas neįmanomas be investicijų ir išreiškė palaikymą Europos investicijų plano įgyvendinimui.

Lietuvos statybininkų asociacija yra viena iš FIEC narių. Stokholme LSA atstovavo asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas. Susitikęs su FIEC prezidentu Jean-Louis Marchand D. Gedvilas aptarė iššūkius, su kuriais susiduria ES statybos sektorius, darbuotojų kortelių iniciatyvos klausimus, mokesčių harmonizavimo ES erdvėje galimybes, naujas ES parlamento direktyvas.

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901