Į pradžią Svetainės medis ENRU
Paieška >>
Geriausias metų inžinierius
Užduoti klausimą
Lankomumas
Norint sulaukti sėkmingo rytojaus, žinias reikia kaupti šiandien
2009-12-17

UAB „Molesta“ yra tarp pirmųjų LSA narių surengusių savo vadovų mokymus pagal ESF remiamą „Statybos sektoriaus vadovų ir darbininkų profesinio meistriškumo ugdymas“ projektą . Įmonės / padalinio veiklos valdymo mokymai vyko gruodžio 3-4 dienomis poilsio kempinge „Obuolių sala“ Molėtų rajone. Mokymus organizavo Mokymo centras prie Lietuvos pramonininkų konfederacijos. Dėstytojas Rimvydas Velička (Nacionalinės verslo administratorių asociacijos prezidentas).
Smulkesnė informacija (žr. plačiau).

Mokymai vyko pagal švedų sukurtą ir licencijuotą įmonės veiklos modeliavimo metodiką Decision Base™. Po seminaro daugelis dalyvių nurodė, kad jiems patiko „metodinė medžiaga, galimybė ne tik klausyti teorijos, bet ir modeliuoti“. Ši inovatyvi mokymosi forma leido dalyviams realiai pajusti įmonės, kaip sistemos visumą, apsibrėžti bei tuoj pat įgyvendinti įmonės strateginius tikslus, vertinti savo priimtų sprendimų pasekmes, mokantis tiek iš lektoriaus pranešimų, tiek iš įgytos patirties. Įdomu paminėti tai, kad 85% kursų dalyvių nurodė, kad tai, ką išmoko per šias dvi dienas išmokti tradiciniu mokymu užimtų mėnesius ar savaites.
Dalyviai buvo suskirstyti į keturias komandas po tris-keturis dalyvius. Tokiomis grupelėmis šešis metus (dvi dienas) jie turėjo valdyti gamyklą, kurti rinkodaros strategijas, investuoti, dalyvauti aukcionuose, imti milijonines paskolas, gaminti ir pateikti klientui įvairią produkciją. Nusiteikę lengvai uždirbti pelną ir netgi pradėję jo dalybas), dalyviai prisiėmė verslo valdymo atsakomybę bei riziką, tenkančią įmonės aukščiausiems vadovams. Netrukus jie susidūrė su žiauria realybe – užsakymų stoka, pertekliniais pajėgumais, banko reikalavimais grąžinti paskolas, ir raudona paskutine eilute finansų ataskaitoje. Taigi sėkmingos įmonės ir padalinio vadybos jie mokėsi itin praktiškai- tobulindami savo sugebėjimus ne tik atskirose srityse kaip gamybos, serviso, pardavimų ar finansų valdymas, bet ir atpažindami bei išnaudodami pelningas verslo galimybes. Pasak LPK Mokymo centro programų vadovo Dariaus Grunskio, paprastai seminaro dalyviai per 10 veiklos metų priima arti 2000 įvairių valdymo sprendimų!
Po mokymų dalyviai buvo apklausiami kaip pasikeitė jų žinios ir gebėjimai. Net 92% dalyvių sakė perpratę organizacijoje veikiančių padalinių tarpusavio sąsajas ir kaip / kada priimti tinkamus trumpalaikius bei ilgalaikius strateginius sprendimus. Lektorius Rimvydas Velička seminarą vedė įdomiai ir sugebėjo pritraukti dalyvius labai aukšto lygio vizualine ir kita seminaro medžiaga, puikiomis žiniomis, bendravimu ir noru padėti. Mokymuose patirti įspūdžiai buvo labai įvairūs: nusivylimas ir džiaugsmas, rizika ir nežinomybė, pyktis ir gera nuotaika. Po šio seminaro išaiškėjo, kad dalis statybos darbų vadovų yra puikūs strategai, verslininkai ir valdytojai, galbūt kai kam kilo mintis pradėti savo verslą, nors kitai daliai pasirodė per daug sudėtinga valdyti situacijas, daryti finansines ataskaitas ir dažnai pritrūkdavo laiko visas užduotis atlikti teisingai. Tačiau gyvenime traukinys niekada nelaukia, todėl versle labai svarbu orientacija ir budrumas. Tokia mus supa realybė šiandien, toks ir buvo seminaro dalyvių potyris.
Vertindami ką savo veikloje darys kitaip po šių mokymus nemažai dalyvių paminėjo, planavimo svarbą - „planavimas, plano pildymo kontrolė; biudžeto vykdymo kontrolė. Vadovas (įmonės, padalinio) pilnai atsako už verslo rezultatus“ bei tai, kad „padalinio vadovas privalo užsiimti verslo vystymu, o ne tik gamykliniais klausimais“. O tam reikalingas visos vadovų komandos finansinis ekonominis raštingumas, kurį suteikė šis seminaras.
UAB Molesta generalinio direktoriaus Stasio Žvinio nuomone „šalia praktinių pavyzdžių norėjosi daugiau teorinių žinių, mažiau laiko skiriant modeliavimui“. Įmonės vadovas labai gerai atsiliepė apie lektorius Rimvydo Veličkos patirtį ir kompetenciją.
UAB Molesta planuoja toliau tęsti vadovų mokymo programa jau artimiausiomis savaitėmis.

Narystė
Paslaugos
Projektai

Lietuvos statybų sektoriaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas

Lietuvos statybų sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas

Pameistrystės vystymas: įmonių meistrų mokymas ir pameistrystės populiarinimas

Asociacijos nariai
Statybos įmonės
Pramonės įmonės
Projektavimo, konsultavimo ir techninės priežiūros įmonės
Mokymo įstaigos
Asociacijos
Kitos organizacijos

Naujienų prenumerata
Įveskite savo El.pašto adresą jei norite gauti/atsisakyti naujienas:
© 2014 Lietuvos statybininkų asociacija. Lukiškių g. 5-501, 502. El.paštas info@statybininkai.lt. Telefonas +37052125901